


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9022 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 7 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.2 A |
| DC Resistance (DCR) | 234 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 1.3 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 1.3 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.2 A |
| Temperature Rise Current | 1.27 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27283
Ext.Price$0.27283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27283 | $0.27283 |
| 10 | $0.24313 | $2.43130 |
| 50 | $0.21667 | $10.83350 |
| 100 | $0.19836 | $19.83600 |
| 500 | $0.18159 | $90.79500 |
| 1000 | $0.16624 | $166.24000 |
| 3000 | $0.15219 | $456.57000 |
